Biwak Góra św. Anny – Czas zmian!

Czuwaj!

Już niedziela wieczór, czas który przyszedł nieuchronnie i nastąpił jak zostało dziś przepowiedziane w ostatnim punkcie planu dnia naszego dzisiejszego rozkazu: „Niestety powrót do domu”. Mimo, że to co dobre szybko się kończy (a Tych co nie było niech żałują!) to pewne osoby dopiero rozpoczną swoją nową funkcje w drużynie! 🙂  Będzie to pewny CZAS ZMIAN!

Biwak był pełen tajemnic, zagadek, niespodzianek oraz integracji. Podczas LARPU mieliśmy okazje przyodziać się w przeróżne rolę, które zabrały nas w świat fantastyczny Wampirów, Upiorów i miastowych problemów, a w czasie gry przygotowującej do ostatecznego starcia z tzw. Escape Rooms, czyli Pokojami zagadek wszyscy nauczyliśmy się rozwiązywać trudne sytuacje, które wymagają sprytu i spostrzegawczości. 😀 Nie było to proste zadanie !

Czas był bardzo aktywny, a pogoda dopisywała i  ukazała nam piękną złotą Jesień. W harcerski klimat wchodziliśmy również podczas naszego spotkania przy kominku z gitarą i zatrzymaniem przy prawie harcerskim, które  jest sensem naszego biwaku 🙂

Druhny i druhowie, kniejaki! W ramach informacji, dla wszyskich, którzy nie mogli być na biwaku to oświadczam, że był to czas rewolucyjnych zmian szczególnie  dla naszej drużyny. Nocą z 29/30 października, gdy czas cofną się o godzinę dwóch członków naszej drużyny uzyskało zielony sznur przybocznych. Jest to druh Ćw.Mateusz Michnik oraz druh Odk. Mateusz Wilkowski. Życzę Wam odkrywania nowych możliwości w tej harcerskiej służbie. To jednak nie koniec, ponieważ tej samej nocy oficjalnie został przyznany brązowy sznur zastępowej druhnie Agacie Chwedczuk. Gratuluję i mam nadzieje, że Twój zastęp będzie dalej działał tak dobrze, jak dotychczas . Świetna robota, wszystkie przyznane funkcje są zasłużone i ważne dla kolejnych losów naszej drużyny – 26 GDH „Knieje”. 🙂

Na biwaku kolejne osoby zdobyły elementy naszej obrzędowości: dh Agata Magiera naramienniki , a druhna Natalia Niziołek zasłużoną plakietkę drużyny. Gratulacje!

Dziękuje wszystkim kniejakom małym i dużym za uczestnictwo i zaangażowanie w biwak. Niech ten ogień harcerskiego ducha dalej w Was płonie  i będzie podtrzymywany przez kolejne stopnie  i sprawności oraz bezcenne wspomnienia!

Czuwaj!

dh. Agata

ZDJĘCIA Z BIWAKU ZNAJDZIECIE W PONIŻSZYM LINKU ORAZ W GALERII DRUŻYNY

Góra św. Anny Biwak – Zdjęcia