Szlachetna Paczka!

Czuwaj! Jak co roku nasza drużyna bierze udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA jest to forma  pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal 1 000 000 Polaków!  W tym roku mamy nadzieje na jeszcze więcej 🙂

Oto opis naszej rodziny, każdy zastęp ma wyznaczone poniżej produkty, który musi przynieść na następna zbiórkę. Można także przynosić rzeczy spoza swojej zastępowej listy, jeśli chcemy i mamy taką możliwość. Przydadzą się również ubrania, koce, pościel do domu  i zabawki dla dzieci. Oczywiście muszą być to rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie.Rzeczy pogrubione  są należą do zorganizowania przez naszą drużynę, więc kładziemy na nie szczególną uwagę.

Proszę o dopilnowanie przez zastępy swojej części do paczki:

Pani Iwona (30 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci Natalię (8 l.), Mateusza (6 l.), Kamila (3 l.) oraz Magdalenę (1 l.). Konkubent pani Iwony, pan Tomasz, przebywa obecnie w zakładzie karnym.
Rodzina jest w ciężkiej sytuacji od kiedy pan Tomasz stracił pracę z powodu redukcji etatów. Pani Iwona pracuje na umowę zlecenie. Po odliczeniu kosztów mieszkanie rodzinie zostaje 400 złotych na osobę miesięcznie.
Pani Iwonie bardzo zależy na dobrym wychowaniu dzieci i chce dawać im zawsze dobry przykład. Dlatego umówiła się z koleżanką z zakładu pracy, że zmiany biorą tak, aby zawsze ktoś mógł się zaopiekować dziećmi.
Wśród najważniejszym potrzeb pani Iwona wymienia odzież dla dzieci, rzeczy do spania na zimę (koce, kołdry, pościel) oraz żywność.

Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach, Słodycze dla dzieci –  Zastęp Bananowce i Kadra
Inne: mleko UHT
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon Artykuły dziecięce: Pieluchy (7-18 kg), pielucho-majtki, oliwka bambino (na inne mała jest uczulona), krem sudokrem lub inny na podrażnienia  chusteczki nawilżające. Płyn do płukania – Zastęp Cytrynowce, Zastęp Jesiony, Zastęp Wierzby.
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj Kategoria Rozmiar Sylwetka
1 Magda zimowa kurtka na roczne dziecko normalna
2 Kamil zimowa kurtka na 3 latka normalna
3 Mateusz zimowa kurtka ok. 120 cm normalna
4 Natalia zimowa kurtka ok. 130 cm szczupła
5 Magda, Kamil, Mateusz, Natalia zimowe czapka, szalik, rękawiczki – Zastęp Baobaby.

OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Magda zimowe buty 10
2 Kamil zimowe buty 27
3 Mateusz zimowe buty 31
4 Natalia zimowa buty 33
IV Materiały szkolne:
Zeszyty, Farbki, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Kredki
Inne: Ołówki
V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Pościel

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Garnki – komplet
VIII Szczególne upominki:
Pani Iwonie wielką radość sprawią perfumy o zapachu kwiatowym; Magdę ucieszy jakaś grająca zabawka; Kamil marzy o samochodziku; Mateusza uradują klocki lego (jakiś samolot lub samochód); Natalia prosiłaby o gumki do samodzielnego robienia bransoletek.
Najważniejsze potrzeby:
Odzież panią Iwonę nie stać na ubrania, a związku z nadchodzącą zimą są one bardzo ważne.
Koc, kołdra, pościel pani Iwona chciałaby zapewnić ciepło dzieciom w nocy.
Żywność odciążyłoby to panią Iwonę.

Dodatkowo wszystkiego dobrego z okazji Mikołajka!  Zróbmy w tym przedświątecznym czasie razem coś dobrego 🙂

szlachetna-paczka